Jednostka Operacyjno Techniczna

Z DNIA 28 LUTY 2008r.

W sprwie powołania oddziału ratowniczego – JEDNOSTKI OPERACYJNO TECHNICZNEJ

/ JOT /

1. Zarząd jednostki OSP Rymanów działając na podstawie § 13 statutu, w związku z Uchwałą Nr.95/18/2004 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 16 grudnia 2004 roku w sprawie kategoryzacji jednostek operacyjno – technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych i wzorcowego regulaminu organizacyjnego tych jednostek p o w o ł u j e z dniem 1 marca 2008 ze składu czynnych członków jednostki JEDNOSTKĘ OPERACYJNO _ TECHNICZNĄ zwaną dalej JOT – RYMANÓW.

2. Zarząd jednostki biorąc pod uwagę stan osobowy członków jednostki, stan wyposażenia w środki transportu i inne wyposażenie oraz wymogi organizacyjno – techniczne określone w wytycznych w sprawie kategoryzacji jednostek operacyjno technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych stanowiąc załącznik nr.1 do Uchwały Prezydium Zarządu Głównego cyt. Powyżej p o s t a n a w i a ustalić że powołana JOT – RYMANÓW będzie jednostką kat. II i zakres jej działań będzie obejmował:

- działania ratownicze w czasie pozarów

- działania ratownicze w czasie katastrof, wypadków i awarii technicznych i komunikacyjnych

- udzielanie zgodni z obowiązującymi procedurami pierwszej pomocy medycznej

- działania zabezpieczające w czasie innych działań ratowniczych

3. Zgodnie z propozycją Naczelnika OSP RYMANÓW skład osobowy

JOT - RYMANÓW stanowić będą:

Dh. Potasiewicz Marian

Dh. Maśnik Piotr