Start

 

Aktualności

foto Zapraszamy do odwiedzania naszego Facbookowego fanpage pod adresem: https://www.facebook.com/osprymanow gdzie na bieżąco wstawiamy relację opisową oraz zdjęciową z akcji ratowniczo - gaśniczych, imprez, czy innych ważnych dla społeczeństwa informacji. Zapraszamy. https://www.facebook.com/osprymanow
foto

  W dniu 03 maja 2015 r. jednostka OSP Rymanów została zadysponowana przez MSK PSP w Krośnie do kolizji drogowej w miejscowości Sieniawa. Do akcji wyjechała obsada samochodu GLBM-Rt Renault Master. 

foto

Zarząd OSP Rymanów zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dla naszej jednostki. Cała kwota która zostanie pozyskana dzięki Państwu, zostanie przekazana na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży pożarnej w Rymanowie[...]

www.alpykarpatom.pl

foto

W roku 2014 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie wyjeżdżała do akcji ogółem  31 razy. 28 wyjazdów było na terenie gminy Rymanów 2 wyjazdy na terenie gminy Jaśliska, 1 wyjazd na terenie gminy Gorzyce pow. Tarnobrzeski. Strażacy z OSP Rymanów 12 razy gasili pożary ( 4 sadze w kominie, 3 suche trawy, 1 budynek gospodarczy, 1 agregat w zakładzie produkcyjnym, 1 autobus, 1 samochód ciężarowy, 1 kontener na śmieci).

foto

Jednostka Ochotniczej Straży w Rymanowie została doposażona w sprzęt ratowniczo – poszukiwawczy oraz sprzęt multimedialny w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „Alpy Karpatom” realizowanego ze środków Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych przez Fundację Karpacką – Polska. Zarząd jednostki OSP Rymanów napisał projekt pt.” Bezpieczny wypoczynek w gminie Rymanów” na prawie 20.000,00 zł. 90% budżetu finansuje Górski Fundusz Organizacji Pozarządowych przez Fundację Karpacką – Polska. Reszta kwoty to wkład własny jednostki OSP Rymanów.  Partnerem wspierającym projekt jest stowarzyszenie Nasz Rymanów[...]

O godz. 10:00 w dniu 31.01.2015r. oficer dyżury Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, otrzymał informacje o pożarze budynku w Daliowej, w którym znajduje się kobieta. 

27.01.2015 ok godzie 01:18 nocną ciszę zakłuciła syrena alarmowa OSP w Rymanowie. Dyspozytor MSK KM PSP w Krośnie zadysponował miejscową OSP Rymanów do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego/drewnianego. Do akcji wyjechała obsada samochodem  GCBA JELCZ 5/24. 

foto

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie informuje członków OSP Rymanów, że w dniu 24.01.2015 roku (SOBOTA) o godz. 17:00 w Remizie OSP Odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Z uwagi na ważność omawianych spraw obecność wszystkich członków OSP obowiązkowa.

 

 

foto

09.01.2015r. o godzinie 08:34 Jednostka OSP Rymanów została zadysponowana przez dyżurnego MSK KM PSP w Krośnie do zdarzenia w miejscowości Pastwiska. Zgłoszenie dotyczyło zerwanych elementów pokrycia dachu na budynku mieszkalnym. Do akcji wyjechały dwa zastępy: GCBA 5/24 Jelcz i GLBMRt 04/40 Renault Master. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli naderwane elementy pokrycia dachu.  

Strona 1 z 31  > >>