JAŚLISKA: POŻAR SADZY W BUDYNKU MIESZKALNYM

Data: 03.01.2015, 14:13

Nie wszyscy mogli dziś spokojnie zasiąść do kolacji wigilijnej. Niespokojne wigilijne popołudnie dla mieszkanców domu jednorodzinnego w Jaśliskach - nieoczyszczony przewód kominowy przyczyną pożaru.
24 grudnia w godzinach popołudniowych dyżurny MSK KM w Krośnie otrzymał zgłloszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Jaśliska (gmina Jaśliska).
Przybyli na miejsce strażacy po przeprowadzeniu rozpoznania zastali pożar sadzy oraz części poddasza. Do ugaszenia pożaru użyto gaśnic proszkowych. Następnie wyczyszczono przewód kominowy za pomocą szczotek kominowych oraz usunięto pozostałeą w przewodzie sadze i żar. Zabezpieczono również siano, które było złożone na poddaszu. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej: JRG Krosno (GCBA), OSP Tylawa (GBM) , OSP Dukla (GBA), OSP Rymanów (GCBA). Dzięki zauważeniu pożaru w porę oraz szybiemu zawiadomieniu straży pożarnej, strażakom udało się szybko ugasić pożar i uratować budynek.