PUŁAWY: ZDERZENIE CZOŁOWE DWÓCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH 5 OSÓB POSZKODOWANYCH

Data: 03.01.2015, 14:31

W dniu 29.12.2014 jednostka OSP Rymanów została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Puławy (gmina Rymanów). Do akcji wyjechała obsada samochodu GLBM-Rt Renault Master. Na łuku drogi doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 5 osób. W wyniku tego zdarzenia 5 osób zostało poszkodowanych i  przetransportowane zostały do szpitala.  Na miejscu działania prowadziły 3 zastępy straży pożarnej, 3 karetki pogotowia ratunkowego oraz dwa radiowozy policji.

W poniedziałek 29.12.2014 przed godziną 19:00 w miejscowości Puławy gmina Rymanów doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Krośnie nie zwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponował liczne siły i środki. Po przyjeździe na miejsce akcji straży pożarnej przystąpiono do działań ratowniczych: zabezpieczono miejsce zdarzenia, następnie strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym: założenie kołnierzy ortopedycznych, ewakuacja z pojazdów, przetransportowanie na deskach ortopedycznych do karetek.  Zakręcono dopływ gazu  oraz odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach. Do wypadku z pewnością przyczyniły się bardzo trudne warunki drogowe (intensywne opady śniegu, śliska jezdnia). Ze względu na prowadzone czynności przez służby ratunkowe ruch na drodze był zamknięty przez ok. 1,5 godziny.

Jednostki biorące udział w akcji:

JRG Krosno
OSP KSRG Rymanów