PODSUMOWANIE WYJAZDÓW DO DZIAŁAŃ RATOWNICZO - GAŚNICZYCH ZA ROK 2014

Data: 01.02.2015, 14:28

W roku 2014 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie wyjeżdżała do akcji ogółem  31 razy. 28 wyjazdów było na terenie gminy Rymanów 2 wyjazdy na terenie gminy Jaśliska, 1 wyjazd na terenie gminy Gorzyce pow. Tarnobrzeski. Strażacy z OSP Rymanów 12 razy gasili pożary ( 4 sadze w kominie, 3 suche trawy, 1 budynek gospodarczy, 1 agregat w zakładzie produkcyjnym, 1 autobus, 1 samochód ciężarowy, 1 kontener na śmieci).

Strażacy 15 razy wyjeżdżali na terenie gminy Rymanów do usuwania miejscowych zagrożeń oraz innych zdarzeń m.in.:

- 6 x usuwali gniazda os i szerszeni

- 2 x poszukiwali zaginione osoby

- 1x umacniali wały podczas powodzi na terenie pow. Tarnobrzeskiego

- 2x udrażniali przepusty po burzy

- 1x pomoc policji w otwarciu mieszkania

- 3x usuwali połamane drzewa i konary z drogi

Strażacy wyjeżdżali  również do 4 wypadków drogowych. Strażacy OSP Rymanów również dwa razy zostali zadysponowani do utrzymania gotowości bojowej.

W 2014 roku w zdarzeniach których brali udział strażacy OSP Rymanów na terenie naszej gminy ranne zostało 9 osób, z czego 1 osoba poniosło śmierć. (było to utoniecie kobiety w rzece tabor). Dlatego z tego miejsca apelujemy do wszystkich o rozwagę na drogach, w domu, w miejscu pracy i wypoczynku, aby na terenie naszej gminy było bezpieczniej, a dźwięk syreny alarmowej rozbrzmiewał jak najrzadziej.

STATYSTYKA

POŻARY